502-128-860 Biuro 507 209 061 kontakt@activeclima.pl

KLIMATYZACJA

Stwórz dobry klimat w swoim domu lub miejscu pracy z firmą ACTIVE CLIMA Sp.z.o.o sp.k!

ACTIVE CLIMA Sp.z.o.o sp.k

84-240 Reda
ul.Wejherowska 108

Telefon:

l

Projekty: mgr inż. Karol Kamiński

KLIMATYZACJA

Oferta naszej firmy zawiera indywidualny dobór, sprzedaż, dostawę i   montaż urządzeń klimatyzacyjnych różnych typów, modeli oraz wydajności dostępnych na polskim rynku, wiodących na świecie producentów. Zakres naszych usług obejmuje również modernizację istniejących układów klimatyzacyjnych oraz kompleksową obsługę serwisowo – gwarancyjną i pogwarancyjną.

Oferujemy systemy klimatyzacyjne typu:

SPLIT

– to klimatyzacja składająca się z dwóch jednostek: zewnętrznej (skraplacz) oraz wewnętrznej (parownik),

MULTISPLIT

– to rozwiązanie, w którym występuje od dwóch do kilku jednostek wewnętrznych przy jednym skraplaczu,

Systemy VRV / VRF

– to modułowy system klimatyzacji dużych budynków, który bazuje na zmiennym przepływie czynnika chłodniczego, w dowolnej konfiguracji jednostek wewnętrznych różnych typów,klimatyzację precyzyjną – do obsługi odpowiedzialnych pomieszczeń technicznych takich jak centra przetwarzania danych, serwerownie, pomieszczenia UPS, laboratoria czyli wszędzie tam gdzie wymagane jest utrzymywanie stabilnych warunków temperaturowych oraz wilgotnościowych.

Ze względu na typ montażu klimatyzatory możemy podzielić na:

Ścienne

– to jednostki, które łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Są instalowane na ścianie w odległości 10-20cm od sufitu. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką i bardzo atrakcyjną ceną. Ze względu na swoją popularność posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę. Dzięki temu praktycznie nie istnieją miejsca, w których nie można by zastosować ściennych klimatyzatorów.

Kasetonowe

– to jednostki, które instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego i zakończone panelem dekoracyjnym. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. Elegancka maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.

 

Kanałowe

– to jednostki, które umożliwiają centralną dystrybucję powietrza z jednego urządzenia do kilku pomieszczeń jednocześnie, bądź jednej dużej powierzchni. Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzane są kanały, którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. Klimatyzator automatycznie ustawia temperaturę nawiewanego powietrza jako średnią temperatur z klimatyzowanych pomieszczeń. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie jednakowych parametrów powietrza bez konieczności indywidualnego sterowania pracą klimatyzatora w każdym z pomieszczeń. Zaletą systemu klimatyzacji kanałowej jest możliwość dokładnego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu.przypodłogowe – to jednostki przystosowane do montażu bezpośrednio nad podłogą. Model, który cieszy się dużą popularnością wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować innych modeli (np. skosy poddasza, wnęki podokienne).

Przysufitowe

– to jednostki, które montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w wysokich i podłużnych lokalach, w których nie ma sensu chłodzić górnych partii pomieszczenia. Istotną cechą wyróżniającą klimatyzatory przysufitowe od innych modeli jest rozprowadzanie strugi powietrza tuż pod płaszczyzną sufitu. Powietrze płynące początkowo z dużą prędkością wzdłuż sufitu następnie zwalnia, aby łagodnie schłodzić pomieszczenie.

Klimatyzacja Precyzyjna

Klimatyzacja Precyzyjna stosowana jest w pomieszczeniach w których poza temperaturą konieczna jest kontrola wilgotność powietrza. Klimatyzacja Precyzyjna wykorzystuje funkcję nawilżania i osuszania powietrza.

Klimatyzacja precyzyjna charakteryzuje się:

  • Praca całoroczna w trybie ciągłym i niezależnie od warunków pogodowych. Pozwalając w wybranym zakresie temperatur utrzymywać wydajność na stałym i przewidywalnym poziomie.
  • Regulacja wilgotności zapobiegająca kondensacji pary wodnej na urządzeniach elektrycznych i optymalną elektrostatykę pracy elektroniki.
  • Większa ilość powietrza przypadająca na jednostkę mocy chłodniczej konieczna do zwiększenia rzeczywistej mocy urządzeń chłodniczych.
  • Rozbudowane i elastyczne systemy sterowania z możliwością automatyzacji procesów.
  • Modułowa budowa sytemu klimatyzacji precyzyjnej co umożliwia łatwą rozbudowę w miarę zapotrzebowania na moc chłodniczą.
  • Free-Cooling – W celu obniżenia kosztów klimatyzacja precyzyjna pozwala na stosowanie systemów wolnego chłodzenia i wykorzystuje zewnętrzny chłód.

Najczęstsze zastosowanie:

  • Klimatyzacja pomieszczeń IT np: klimatyzacja serwerowni, Data Center i rozdzielni energetycznych.
  • Klimatyzacja laboratorium, w medycynie oraz instytutach badawczych.
  • Klimatyzacja specjalnych pomieszczeń w przemyśle spożywczym, mleczarskim, browarniczym…

Zaufali Nam

Adres prowadzenia firmy: ul. Wejherowska 108, 84-240 Reda

Adres rejestrowy: ul. Pomorska 62, 84-252 Góra

+48 502 128 860
kontakt@activeclima.pl

REGON: 386221489

NIP: 5882458599

KRS: 0000841902

Kontaktując się z ACTIVE CLIMA Sp.z.o.o sp.k  wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez:

ACTIVE CLIMA Sp.z.o.o sp.k z siedzibą w ul. Wejherowska 108, 84-240 Reda w celach marketingowych. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres: kontakt@activeclima.pl Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.